Choď na obsah Choď na menu
 


Ja v Californii

Obrázok

V lete 2008, konkrétne v júli, som spolu so svojimi rodičmi navštívila nádhernú krajinu - USA. Strávila som v nej najkrajšie dni svojho doterajšieho života, 4.-14.júla 2008!
Let bol veľmi únavný a neskutočne dlhý, s jedným prestupom to dokopy bolo 13 hodín presedených v lietadle, tam aj späť. Ale verte mi, kľudne by som hneď teraz šla tých 13 hod. aj pešo, len aby som sa tam dostala! 
Moja prvá spomienka z Ameriky je z letiska LAX Airport, teda z Los Angeleského letiska. Obrovské a chránené priestory, terminály... ale aj tak,skvelé. Cestou taxíkom k hotelu som pozorovala každý detail; palmy, biele autá (tých bolo neúrekom) a ... skrátka Amerika, to sa musí nechať.
Prišli sme do časti LA, Santa Monica a ubytovali sa v našom hotely LOEWS Santa Monica Beach Hotel...

Obrázok

A všetko sa to začalo, návšteva pláže a obkukanie Santa Monici :) Úžasny zážitok. Ďalej sme pochodili úžasné obchodné ulice a najkrajšia bola tá v najkrajšej a najdrahšej časti LA, Beverly Hills, - Rodeo Drive (alebo aj Via Rodeo). To bola iná palba!
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

 
    


V Beverly Hills sme tiež navštívili tú extra populárnu strednú školu Beverly High School, v ktorej sa natáča toľko filmov, seriálov, je to naozaj krásna, upravená a prestížna škola!

Obrázok

Samozrejme sme navštívili i Malibu, časť Los Angeles, kde majú svoje vily všetky celebrity Hollywoodu :) Je to tam fakt super... ale asi až za tými obrovskými bránami, kam nikto nemá prístup, len tie celebrity a ich manažéri, bodyguardi atď. My sme si tam dali aspoň zmrzlinu :D

Obrázok

No a potom to prišlo... na rad prišiel ten úžasný Hollywood :) Tam sme navštívili Universal Studios, no nie tie ozajstné štúdiá, kde sa filmuje ( tam sa veľmi nie je čím kochať ) ale tie "Univerzály" pre ľudí s množstvom atrakcií a zábavy!
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

 

A samozrejme sme navštívili aj ten pravý nefalšovaný DisneyLand :) Los Angeleský Disneyland a fotečky presne tuto ...

 

No a ja som neskutočný fanúšik Charmed a všetkého, čo je s týmto seriálom spojené, to znamená, že mojou úlohou bolo navštíviť Charmed Dom a celý ho nafotiť zozadu spredu i zvnútra!
Je fakt, že som mala obrovské šťastie, lebo keď som bola pri ňom už asi hodinu a celý ho nafotila a prezrela, zjavil sa pri nás majiteľ tohto domu (ktorý vlastní ďalších 20 domov na tejto ulici) a spýtal sa, či nechcem ísť dnu. Samozrejme som šla...všetko nafotila :) a viete čo ešte? Povedali sme, že mám ten deň narodeniny a on nás vzal na skutočnú povalu, tú povalu, na ktorej sa to všetko natáčalo a kde naozaj šmatlali charmedky aj celý štáb! Táto povala sa nachádza v dome, kde tento pán (krstné meno William) žije so svojou manželkou. Ako vyzerá charmed dom? Uvidíte na fotečkách, no je absolútne iný ako v seriále, pretože interiéry boli urobené v štúdiách, len scény zvonku sú skutočné. Aj tak je dom veľmi pekný, no oveľa menší!
No a je celkom prirodzené, že na fotkách môžete vidieť aj iné domy z tejto ulice - určite spoznáte ten krémovej farby, v ktorom býval sused Charmediek a to Dan Gordon (2.séria). No a ďalšie domy sú prosto krásne a preto sa objavujú v mojej fotogalérii :D Príjemné pozeranie!

 

Pri spomínanom Hollywoode som ešte zabudla spomenúť slávny Chodník slávy ... ide o niekoľko kilometrový noblesný chodník, ktorý sa tiahne niekoľkými ulicami. Je tvorený čiernymi dlaždicami, na ktorých sa nachádzajú hviezdy slávnych, ktorý už naozaj niečo dokázali - či už hudobníci, speváci, herci, režiséri atď. Tento chodník je vyhľadávanou atrakciou turistov.
Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ďalšiu veľmi dôležitou vecou je návšteva mesta San Francisco. Toto mesto sa dá nazvať asi len slovami jedinečné, veľkolepé, nenahraditeľné... prečo? Nachádzajú sa v ňom úžasné parky, upravené ulice, nádherné mosty, je tam úžasné počasie celý rok a hlavne sa zábery z tohto mesta ukázali aj v našom seriáliku Charmed ! A je tam neskutočne krásna pýcha celej Ameriky - most Golden Bridge, teda v preklade Zlatý Most / Zlatá brána, pretože pri západe slnka je tento most akoby zlatý.

 

Tuto som Vám stručne zhrnula všetko, čo sme videli... Santa Monicu, Malibu, Beverly Hills (Rodeo Drive,Strednú školu), San Francisco, Hollywood a Chodník slávy, Universal Studious a veľa veľa ďalšieho :) Samozrejme som sa nechala unášať vlnami Atlantiku :) Ak Vám môžem niečo do života zaželať, tak okrem zdravia, šťastia, lásky a úspechov to bude výlet do Ameriky!

!! POZOR !! Všetky fotografie patria Kristíne Tychlerovej (Rose) a webu http://robandkrisfan.estranky.sk ! Tieto fotografie si môžete stiahnuť i (ak chcete) použiť na Vašom webe, no len s mojím vedomím a súhlasom a s uvedením zdroja! V opačnom prípade Vaša webstránka putuje do Black listu tohto webu!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ANO,ANO,ANO!!!

(Tatko, 17. 5. 2009 0:36)

Vsetko,co tu moja dcerenka napisala je pravda a som na nu za to pravom hrdy,ako je to cele stylyzovane a vsetko pekne popisane...Len tak dalej Kristinecko!!!

PRosťe krásne narodenini..

(Duduko, 9. 4. 2009 22:24)

No prežiť takéto narodenini aspon raz by som fakt chcel..máš užastnú rodinu ked ty v jednom výlete splnili tolko snov..fakt...ty zavidým =D...prmna je zaťjal največí zážitok Delfinarium v Turecku,Piramídy v Egipťe,či Efelovka v paríži....idem ty poslať ten mail =D..